Меню

Порошенко на Черкащині: «Прикордонники завжди були елітою війська» (РЕПОРТАЖ)

Виступаючи перед прикордонниками у Навчальному центрі Державної прикордонної служби, Президент відзначив внесок прикордонників, які сьогодні захищають кордон України.

– Прикордонники завжди були елітою війська. Сьогодні, коли на Сході України українські герої захищають нашу незалежність, територіальну цілісність, коли ведеться війна за нашу незалежність, прикордонник повинен уміти все: і водити танк, БТР, і бути оператором зенітно-ракетних установок, – сказав Президент.

Він відзначив, що відновлення українського контролю за державним кордоном України є одним із ключових моментів Мирного плану та Мінського протоколу.

– На Державну прикордонну службу буде покладене одне з найважливіших завдань в її історії – разом з міжнародними спостерігачами з ОБСЄ відновити контроль за всією лінією державного кордону у найбільш проблемних пунктах на україно-російському кордоні, – зазначив Президент.

Президент також акцентував увагу на тому, що для переоснащення Державної прикордонної служби озброєнням та технікою вже багато чого зроблено. Йдеться про крупнокаліберні снайперські гвинтівки, станкові й переносні гранатомети, ПЗРК «Ігла», зенітні установки та різного калібру кулемети, БТРи, “КРАЗи” та броньовані «Кугуари».

Присутні вшанували пам’ять 60 прикордонників, які загинули під час виконання бойових завдань у зоні антитерористичної операції, хвилиною мовчання. Серед них – 12 службовців Центру, у тому числі генерал-майор Ігор Момот, ім’я якого Президент присвоїв цьому навчальному закладу 7 жовтня. Петро Порошенко високо оцінив внесок Ігоря Момота у розбудову державної прикордонної служби і створення цього центру. Сформована з числа військовослужбовців центру мотоманеврена група за час АТО знищила 50 одиниць ворожої техніки та 500 терористів.

Наостанок Петро Порошенко вручив прикордонникам державні нагороди. Зокрема нагороджений сержант Андрій Марченко, який неодноразово брав участь у бойових зіткненнях в зоні АТО і ремонтував пошкоджену техніку. Також нагороджений майор Андрій Момотов, завдяки діям якого було неодноразово відбито спроби нападу терористів на прикордонників, не допущено захоплення бойової техніки і боєприпасів. Із рук Президента нагороду отримав також підполковник Юрій Цехмейструк, який, поранений, продовжив керувати своїм підрозділом і забезпечив зв’язок органу управління з артилерійської батареєю, завдяки чому терористам була дана достойна відсіч.

Сергій МОГИЛКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *