Меню

Долю водія-хабарника вирішить суд

Незважаючи на те, що з хабарництвом в державі ведеться постійна боротьба, ганебні факти все ж мають місце в різних сферах суспільства. Причому, в переважній більшості випадків громадяни усвідомлено йдуть на порушення закону у надії на те, що за допомогою хабара вдасться владнати справу. Сподівався на це і водій “Волги”, мешканець Звенигородки, пропонуючи гроші інспектору ДАІ, однак його надії не виправдались.

Того дня співробітники Державтоінспекції проводили профілактичну роботу щодо недопущення порушень Правил дорожнього руху у Звенигородському районі. У поле зору правоохоронців потрапив автомобіль марки “Волга”, водій якого, м`яко кажучи, вів себе неадекватно. Його автівка рухалася якось зовсім невпевнено, практично посередині проїжджої частини дороги.

Інспектори дорожньо-патрульної служби відділення ДАІ з обслуговування Звенигородського району та міста Ватутіно, не могли не звернути на це увагу, тому автомобіль зупинили та попросили водія пред`явити для перевірки його документи. Коли ж останній вийшов з машини, виявилося, що чоловік мав явні ознаки алкогольного сп`яніння, ледве тримався на ногах та поводив себе вкрай агресивно: сперечався, ображав і погрожував працівникам міліції.

Не зважаючи на це, співробітники ДАІ попросили чоловіка пройти до службового авто та перевірили його стан на вживання алкоголю за допомогою “Драгера”, пристрою для визначення ступеня алкогольного сп`яніння. Коли на порушника почало сходити прозріння, і він помалу усвідомлював, що справи його кепські, то від погроз перейшов до спроб “уладнання справи”, тобто дачі хабара. Спочатку пропонував інспекторам суму в 820 гривень за залагодження конфлікту, потім ще дістав талони на бензин…

То ж, окрім протоколу за керування транспортним засобом у нетверезому стані, чоловік отримав від правоохоронців, ще й протокол за спробу дачі хабара.

В результаті порушник був доправлений до Звенигородського райвідділу міліції, а документи щодо його порушень належним чином оформлені і передані до прокуратури.

Як вдалося з`ясувати у прокуратурі Звенигородщини, всі обставини цієї справи були ретельно перевірені. Наразі справа знаходиться в суді, який за кілька днів вирішить долю порушника. Однак, уже зараз можна стверджувати напевне, що чоловікові доведеться понести не лише адміністративну відповідальність за керування ТЗ у стані алкогольного сп`ягніння, але і кримінальну відповідальність за спробу дачі хабара працівнику ДАІ, адже ст. 369 Карного Кодексу України передбачає саме кримінальну відповідальність з реальними строками позбавлення волі.

Працівники Державтоінспекції Черкащини постійно застерігають водіїв: випив – за кермо не сідай. У даному випадку чоловік заслужено понесе відповідальність за порушення закону, але добре, що цього разу порушення не коштувало чужого життя, бо у стані алкогольного сп`яніння людина втрачає здатність контролювати свої дії, чим загрожує не лише собі, а що більш жахливо, і всім оточуючим.

За інформацією прес-служби ДАІ Черкаської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *